FAQ

Zde sbíráme nejčastější otázky týkající se panenka Barbie a její obklopen

Moje Barbie na zátylku napsáno 1976, a na těle 1966. Ona je stará a drahá?

Bohužel, ne. Čísla na těle a hlavě panenky značí rok, kdy debutoval tomto молд obličeje a typ těla. Na hodnotu panenky je to v podstatě nemá vliv. Mimochodem, značení 1976/1966 je typická pro mnoho běžných v Rusku "nostalgické" panenek Barbie, které se objevily v zemi po rozpadu SSSR.

U mé panenky řídké vlasy. Je to manželství?

Ne. Vintage Barbie se často provinili vzácné firmware, ale takový firmware umožňuje, aby se více přirozené účesy (časté firmware prameny stejné tloušťky vede k неестственному efektu "hřívu").

Moje Barbie je vyrobena v Číně (Indonésie, Filipíny ....) Padělek?!

Panenky Barbie nikdy prováděné v USA! Výroba první Barbie byla pořízena v Japonsku, a později továrny Mattel panuje v celé řadě zemí s levnou pracovní silou. Pokud Vaše panenka provedena Mattel, ona je skutečná.

Panenky Barbie od Christian Dior, Oscar de la Renta, Todd Oldham... Nad nimi, protože pracovali sami tyto návrháři?

Nad designem prototypu pracovali buď sami návrháři nebo designéři módních domů. Co se týče dvou legendárních loutek Dior, osobně Christian Dior nemá k jejich tvorbě žádný vztah, protože ho už nebylo na světě. Obecně tyto panenky samy o sobě se nijak neliší od jiných sběratelskou Barbie, kromě výše uvedených funkcí. Předpoklad, že SAMI návrháři подрисовывали tímto тиражным куклам личики nebo подшивали одежки, je zcela špatný.

Než sběratelskou panenku Barbie se liší od obvyklého?

  • Make-up. Tento rozdíl se stal zejména výslovným na počátku 1990, kdy debutoval молд Mackie, zpočátku která collectible panenky a teprve později začne objevovat i v herních линейках. Sběratelské panenky ve většině případů mají vynikající мейк, bole sofistikované, než herní Barbie.
  • Studie navíc аутфита. První sběratelskou Barbie (a první коллекционной pravítkem je považován za Happy Holidays, дебютировавшая v roce 1988) byly bujně oblečený, ale elegance v nich nebylo více, než v игровушках. Ale již v časných 1990 sběratelské edice se staly облачаться v аутфиты (včetně navržených renomovanými designéry) s komplexní výzdobou — kování, drobné korálky, flitry. Malým dětem takovou panenku dont dát z bezpečnostních důvodů. Nyní sběratelskou Barbie může být oblečený velmi elegantní, elegantně a realisticky, na rozdíl od pestrého nebo upřímně аляповатых "игровушек".
  • Edice. V období Barbie-ročníky 1990 sběratelskou Barbie často nebyly omezeny na тираже, a jindy vůbec довыпускались. V určitém okamžiku sběratelé začali ztrácet zájem o куклам, které klesly v ceně, vzhledem k široké dostupnosti a oběhy collectible panenky se staly přísně omezen. Teď tam je rozdíl na tzv .. лейблам — Pink Label, Silver Label, Gold Label, Platinum Label.
  • Cenu. Většina sběratelskou Barbie dražší, než hrací, panenky, ale i panenky růžový značky mohou vstoupit na trh s doporučenou cenou blíží k hodnotě herních сетов.
  • Tělem. Až 2000-x sběratelských panenek Barbie prováděné na stejném základě, že hrací, ale v roce 2000 debutoval молды tel, jsou zde pouze pro sběratelské panenky. Zejména, otočný Pivotal Body (kloubové hrací typu Barbie Fashionistas mají jiné tělo, méně propracované a více než levné), Model Muse Body (tzv .. "modelingové"), tělo Silkstone Barbie (používá se pouze pro řadu Silkstone). "Vintage" těla panenek-reprodukce lze také zařadit do této kategorie, protože reprodukce se vždy vztahují k коллекционным куклам.

Je možné volat panenky Barbie, další panenky její velikosti?

Ne. Ve vztahu k těmto куклам budou platná definice "jako Barbie", "panenka typu Barbie", "panenka standard 1/6", ale není Barbie. Barbie — to je registrovaná značka patřící společnosti Mattel, a pokud Jste v rozhovoru s fanouškem panenky упомянете jméno Barbie, pak to bude představovat právě panenku od Mattela, ale ne analog nebo padělek. Je třeba říci, že panenky "Barbie" v Rusku jsou lidé starší generace se někdy nazývá i velkých panenek Tonner, AvantGuards nebo jiných — "je to teď Barbie jako dělají?", vzhledem k tomu, že v SSSR vůbec neměl fashion-loutkové divadlo (absolutní většina z nich — přesně dospělé ženy), a definice "barbie" vyřešen v myslích lidí jako synonymum pro "dospělé panenky".

Vím, že byla těhotná Barbie. Jak se to jmenuje?

Těhotná Barbie nikdy neexistoval: podle "legendy" Mattel, ona dokonce ani jednou navštívil ženatý. Těhotné panenky od Mattela — to je přítelkyně Barbie, Мидж. A mimochodem, Shelly/Kelly — není dcera Barbie a mladší sis

Barbie — vždy blondýna?

Ne. První Barbie měla jak zlaté, tak černé vlasy, a následně barevnost vlasů Barbie сущственно rozrostla. V současné době existuje také mnoho Barbie-брюнеток, шатенок a panenek s exotičtější barvou vlasů. Například, všechny panenky série Cut & Style — Barbie, přestože na rozdíl barvy na vlasy (červené panenky z této série je často mylně odkazoval se na jako "Мидж").

Já se někdy setkávám velmi drahé Barbie a staré игровушки občas silně rostou ceny! To znamená, že investovat do sbírky panenek výhodné?

Panenky jako investice — velmi složitý a často nepředvídatelná věc, protože za prvé, je třeba vědět, CO koupit, a za druhé, je třeba vědět, jak a kde je pak prodat, a za třetí, mezi okamžikem pořízení panenky a okamžikem, kdy to jak se někdy výrazně dražší, může trvat deset let. Takže sbírat Barbie pro zábavu, a investujte za něco robustnější typy drahých kovů Co se týče ruských cen panenek, 50 000 rublů za Madame Du Barbie nebo 24 000 za Elizabeth Taylor Cleopatra — není co jinak, jak гримасы místní kapitalismu.

Je pravda, že Barbie rozvíjí u malých dívek starší sexualita, vášeň k гламуру a потребительству?

Ne. "Předčasné sexuality", údajně způsobené Barbie dávno zbořen mýtus. Co se týče lesku a jeskynního консьюмеризма, je to vášeň k němu малышке vštěpuje není Barbie a tv, jsou mama lesklé časopisy nebo modelový příklad v okolí. Bez dospělého panenky (Barbie), nelze hráli role-model pro dospělé dívky, tím více s ní (a různými loutkami její typy, mezi nimiž je dokonce i babička a děda od Mattel) může být разыграно neomezený počet nahrávek — od фантазийных do rodiny. Oficiální "legenda" Mattel pro samotné dívky-владелицы nic neznamená. A názor, že dívkám užitečné a dívky by měly hrát jen s пупсами (mateřství) a s рукотворными тряпичными loutkami (buď walldorf, typ selské panenky z лоскутов), již dávno morálně zastaralý.

Proč je nyní v prodeji tolik starých panenek Barbie v krabicích — 1980, 1990? Odkud pocházejí? To padělky, nebo tyto panenky jsou vyráběny právě teď?

Ne, teď jako panenky nejsou vydány. Všechno je to autentické panenky svého času. Je velké množství starých panenek uchováváme v krabicích (NRFB) proto, že v osmdesátých letech začal skutečný boom sběratelských Barbie. A pokud do toho své vlastní panenky nechali je v krabicích jen málo nákupčí (nebo panenky ", ležící asi" skladů — warehouse find), pak v roce 1980, mnozí sběratelé se staly cíleně opustit Barbie v rodné obalu (a někdy i v шипперах — lepenkové krabice pro přepravu) a z estetických důvodů, a pro spekulativní účely. Mnozí si koupili dvě a více panenek jednoho артикула naději na růst tržní ceny. Téměř všechny Barbie NRFB, vystavené na ebay.com v současné době, stejně jako продающиеся u "prodejce" celého světa a Ruska včetně — ze zásob těchto sběračů.

V článku Barbie 1990 jsem někdy viděl fotografie panenek, které nikdy v životě neviděl/a ani v prodeji, ani v энциклопедиях. S čím to souvisí?

Je důležité věnovat pozornost na to, co přesně je předmětem reklamy na konkrétní stránky — sami panenky nebo jejich аутфиты. Reklama аутфитов obvykle печаталась na posledních stránkách katalogů. V komentářích k fotografiím je také k dispozici upřesnění o tom, že ukazuje, jak přesně outfit. Nicméně samotná panenka-"model" skutečně by neměl existovat jako тиражного vydání. Obskurní důvodů některé oblečení v katalozích ukázal originální loutky"modely", které by nikdy nešli na trh. Ale pokud hledaný panenka urovnával v adresáři jako skutečný verzi, to prostě může být velmi vzácné. Plus je vysoká pravděpodobnost, že se objeví na americkém (tj. většinou) кукольном trhu pod jiným názvem: podrobné katalogy-časopisy, jako obvykle, vyšla v němčině, a tam указывались názvy panenek pro německý trh.

 

VIZ TAKÉ:

Slovníček

Průvodce na téma "Otázka-odpověď na Barbie a další куклах Mattel" na Fóru DollPlanet.ru

Sběratelství Barbie pro začátečníky: časté otázky


Nejnovější články: